5 sie 2013

Jak uniknąć podjadania i zachować piękną sywletkę - czyli lekcja francuskiego stylu

Znawcy kuchni francuskiej określili kilka podstawowych różnic kulturowych w podejściu do jedzenia Francuzów, które sprawiają, że istotnie sposób odżywiania Francuzek umożliwia im zachowanie szczupłej sylwetki przy jednoczesnej możliwości cieszenia się jedzeniem.


Jedną z podstwowych cech charakterystycznych diety Francuzek jest... brak diety!
Po prostu Francuzki zachowują równowagę i umiar w jedzeniu, a przede wszystkim nie podjadają! Jedzenie ma być przyjemnością! :)

Z książki Mireille Guiliano "French Women Don't Get Fat":
"Jedz co najmniej 3 regularne posiłki dziennie, ale nie podjadaj pomiędzy posiłkami. Jedz z umiarem, ale tyle, aby nie doporowadzić się do uczucia "jestem śmiertelnie głodna", ponieważ to może prowadzić do przejadania się podczas regularnych posiłków. Straj się nie opuszczać posiłków - "kobiety, kóre opuszczają posiłki, tak naprawdę same się oszukują" - to jedna z najczęstszych przyczyn powstania nawyku bezmyślnego podjadania! A najgorszym wrogiem szczupłej sylwetki jest właśnie nawyk podjadania pomiędzy posiłkami - jedzenia w biegu, na stojąco, byle jak, byle czego i bez zastanowienia!"


Więc co może nam pomóc w walce z nałogiem podjadania? Asnax! A dlaczego?

W walce o szczupłą sylwetkę, tak jak w każdej walce, warto mieć sprzymierzeńca. Bo jakąkolwiek metodę odchudzania wybierzesz, wcześniej czy później staniesz twarzą w twarz z pokusą podjadania. Krótko mówiąc, jeżeli masz nieprzepartą ochotę na przekąskę, na "małe co nieco", na "coś słodkiego", a do zaplanowanego posiłku zostało jeszcze trochę czasu i czujesz, że już, już... nie wytrzymasz i się skusisz - weź Asnax!
Zmniejszy odczucie głodu, pomoże dotrwać do pory posiłku i wyrobić w sobie zdrowy nawyk regularnego odżywiania!

A czy będąc na konkretnej diecie (np. diecie Dukana, diecie South Beach) mogę stosować Asnax?
 Jak najbardziej tak! Asnax współgra z każdą metoda kontroli masy ciała! Niezależnie od rodzaju diety, jaką stosujemy. Co więcej, Asnax współgra również z innymi metodami odchudzania – zwiększoną aktywnością fizyczną, suplementami diety, zabiegami w gabinetach odnowy biologicznej, czy innymi, nawet niekonwencjonalnymi sposobami. Po prostu Asnax wspomaga naszą walkę z dodatkowymi kilogramami w konkretny sposób - zmniejsza pokusę podjadania, która jest najczęstszą przyczyną niepowodzeń w odchudzaniu.

Więc czym Asnax różni się od innych suplementów diety?

Na wyjątkowość Asnaxu składają się przede wszystkim trzy czynniki:
  • specjalna kompozycja aktywnych substancji opracowana przez francuskich naukowców, na podstawie wieloletnich badań w obszarze suplementów diety i odchudzania
  • wyjątkowa technologia Gummedic™, zapewniająca szybkie i efektywne wchłanianie substancji aktywnych już w jamie ustnej oraz najwyższa jakość składników i procesów produkcyjnych we Francji
  • unikatowy sposób działania produktu skoncentrowany na wsparciu w walce z nawykiem podjadania.

Dlaczego kiedy się denerwuję w sytuacjach zupełnie niezwiązanych z jedzeniem, robię się nagle bardzo głodna i koniecznie muszę zjeść coś słodkiego?

Jak wiadomo z eksperymentów naukowych oraz praktyki życiowej, jedzenie traktowane jest, jako swoisty „poprawiacz nastroju”. Najczęstszym „pocieszaczem” są słodycze, które przez to, że zawierają znaczne ilości węglowodanów, stymulują wydzielanie pozytywnie działającej na nastrój serotoniny. Sama czynność jedzenia może służyć, jako reduktor napięcia (tzw. zajadanie stresów). Pokarm bywa też wykorzystywany, jako nagroda, mają na to wpływ nasze przyzwyczajenia i wspomnienia z dzieciństwa. I kiedy ogarnia nas przemożna chęć na batonika – z pomocą przychodzi nam Asnax.


Czy jeżeli nie odczuwam jeszcze głodu, ale wezmę Asnax „na zapas”, to nie będę przez jakiś czas głodna?
Odczucie głodu, zwłaszcza głodu emocjonalnego jest cechą osobniczą, zależy od różnych czynników i każdy będzie odczuwał je trochę inaczej. W przypadku głodu emocjonalnego niestety jedzenie „na zapas”, czyli jeszcze zanim jakikolwiek głód zaczniemy odczuwać, nie pomaga, podobnie jak przyjmowanie Asnaxu.

Dlaczego, kiedy nachodzi nas pokusa podjadania, mam stosować Asnax, a nie zwykłą gumę do żucia?


Unikalna kompozycja składników, o udowodnionym w wielu badaniach wpływie na gospodarkę węglowodanową i lipidową naszego organizmu, pozwala nam lepiej zmagać się z odczuwanym głodem, zwłaszcza tym emocjonalnym, wywoływanym przez stres, zmęczenie, zdenerwowanie. Asnax pozwala nam uniknąć sytuacji kryzysowych i radzić sobie z pokusą natychmiastowej przekąski. Jak? Asnax sprawia, że nasze odczuwanie głodu przestaje być bardzo dokuczliwe, pozwala na świadome podjęcie decyzji o zjedzeniu zbilansowanego posiłku i tym samym chroni nas przed szkodliwym podjadaniem. A z kolei doświadczenie tych kolejnych małych zwycięstw nad pokusą, pozwala nam długoterminowo zastąpić szkodliwy nawyk podjadania, nawykiem regularnego odżywiania.  

Czy mogę stosować Asnax będąc w ciąży?

Podobnie jak większość dopuszczonych do obrotu w Polsce suplementów diety, Asnax nie jest zalecany w ciąży, w okresie laktacji i w przypadku dzieci poniżej 12 roku życia.

Ile gum Asnax mogę spożyć dziennie?

Asnax pomaga zwalczać pokusę podjadania pomiędzy posiłkami. Zatem stosowany jest wtedy, kiedy odczuwamy głód i chęć sięgnięcia po niezdrową przekąskę w okresach przerw pomiędzy zaplanowanymi, pełnowartościowymi posiłkami (np. między śniadaniem a obiadem lub między obiadem a kolacją). Ustalone spożycie dzienne to ok. cztery gumy.

Czy można przedawkować Asnax? Co się wtedy stanie?

Najbardziej prawdopodobnym efektem nadmiernego spożycia Asnaxu będzie jedynie lekka biegunka spowodowana przez substancje słodzące, co jest typowym efektem wynikającym z nadmiernej podaży dla wszystkich gum niezawierających cukru.

Czy Asnax może zastąpić któryś z posiłków głównych? Np. powinnam zjeść kolację, ale nie chcę, bo się odchudzam lub nie przygotowałam sobie zaplanowanego wcześniej posiłku, a powinnam coś zjeść...


Asnax nie powinien być substytutem regularnych, zbilansowanych posiłków. Jest zaprojektowany jako pomoc w momentach odczuwania nagłego, niepohamowanego apetytu, zwłaszcza na produkty słodkie, słone czy tłuste. Także w momentach odczuwania tzw. głodu emocjonalnego, kiedy jedzenie służy nam, jako reduktor napięcia i stresów.

Czy żując Asnax nie narażam się na uczucie ssania w żołądku towarzyszące żuciu zwykłej gumy?


Wszelkie odczucia są subiektywne i osobniczo zmienne. Jednak badania pokazują, że żucie zmniejsza poczucie głodu często utożsamiane z tzw. ssaniem w żołądku. A ponadto lukrecja, będąca jednym ze składników aktywnych Asnaxu, wpływa łagodząco na błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Jak długo żuć Asnax? Ile minut? Czy to ma znaczenie?

Badania wykazały, że dla substancji aktywnych wchłanianych przez śluzówkę jamy ustnej, już po jednej minucie od rozpoczęcia żucia, są one wykrywalne w krwioobiegu. Zwykle poziom efektywny osiągany był w ciągu 10 minut i w tym czasie możemy spodziewać się pełnego działania Asnaxu.

Zauważyłam, że gumy Asnax wyglądają inaczej niż zwykłe gumy do żucia. Z czego to wynika?

Produkty linii Gummedic™, w tym także gumy Asnax, nie są masowo produkowanymi gumami do żucia dostępnymi w supermarketach. Ich charakterystyczny smak, kolor i nieregularna struktura wynika z zastosowania specjalnej „zimnej” technologii, mającej na celu zachowanie aktywności składników biologicznie czynnych.
  
Asnax ma słodki smak – czy zawiera cukier?

Nie, Asnax nie zawiera cukru. Zawiera substancje słodzące, które należą do polioli (głownie ksylitol) powszechnie stosowanych w Polsce i w Unii Europejskiej. Absorpcja polioli w procesie trawienia przebiega wolno, zatem nie zwiększają one gwałtownie stężenia glukozy we krwi i w efekcie nie stymulują wydzielania insuliny. Ponadto poliole nie ulegają utlenieniu przez bakterie wywołujące próchnicę. Szczególne działanie przeciwpróchnicze wykazuje ksylitol. Ponadto poprzez rozluźnienie struktury warstwy bakterii na szkliwie zębowym, zwiększa on przepływ śliny w jamie ustnej oraz oczyszcza i chroni zęby przed uszkodzeniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz